Lidé si udělali z e-shopů půjčovny

Češi jsou známí svou až neuvěřitelnou vyčůraností a schopností obejít téměř každý zákon. Aktuálně dle serveru idnes.cz si lidé udělali z e-shopů půjčovny zboží. Umožňuje jim to totiž zákon, který dbá na blaho zákazníků, avšak ne na blaho obchodníků. Může se tak stát, že díky 14 denní lhůtě, během které zakoupené zboží mohou vrátit bez udání důvodu.

Díky tomu, malé se e-shopy u dražších věcí mohou dostat do finančních problémů, protože zboží většinou nakupují až v momentě poptávky po daném produktu. Kdo by dnes měl zbožím hlavně to drahé, na skladě, že? Je to velký risk. Díky internetu si zákazníci mohou surfovat v e-shopech po celém světě, doslova jedním kliknutím. Konkurence je tedy obrovská, a uspět na dost přesyceném trhu je náročné.

Co se s tím dá dělat? Když už Vám někdo něco vrátí, můžete zboží použít třeba v nějaké soutěži, nebo jej prodat třeba na Aukru. Pár e-shopů to řeší tak, že nevrací všechny peníze, ale jen poměrnou část, což je rozumné, protože zboží nelze dále prodávat jako by bylo nové.

Zde mě napadá, že by bylo dobré vytvořit si sdílenou databázi zákazníků, kteří jsou problematičtí. Pokud by někdo něco takového opakovaně udělal, pak by se dostal na black list, a měl by po žížalkách. Bylo by to něco, jako je registr dlužníků, jen místo dlužníků by zde byl registr problematických lidí. Pokud byste někdo měl zájem, jsem ochotný na vývoji takové aplikaci se podílet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..