Keramické nože a pánve. Výborný pomocník v kuchyni, stejně jako skvělý dárek.

Nůž v kuchyni byl a stále většinou je dost důležitou pomůckou v každé kuchyni. Klasické kovové nože mají však několik zásadních problémů. Jsou těžké, ničí vitamíny v potravinách, musí se často komplikovaně brousit a špatně se s nimi krájí. Tyto nedostatky zcela překonává keramický nůž.

Krájení je hračka

Keramický nůž vznikl jako náhrada klasického kuchyňského nože, který již patří pouze na velmi hrubou práci, protože keramika je křehká, a proto se nehodí třeba na krájení kostí apod., kde by mohlo dojít k jeho poškození.

Krájení s keramickým nožem je naprostá hračka, protože se jen tak neztupí a navíc je velmi lehký. Již po prvním použití zjistíte, že potraviny se s ním krájí velmi snadno a bez námahy. Nebude Vám tedy již více činit problémy nakrájet cibuli na kostičky, což do doby než na ní použijete keramický nůž byl horor. Totiž tajemství správného krájení je v ostrosti čepele. Čím ostří čepel, tím lépe se Vám bude pracovat. No a pokud se tímto nožem nedej bože říznete, zjistíte, že díky čistému řezu se vám rána zahojí rychleji a lépe, než když se říznete klasickým nožem.

Když uvidíte, jak krásně se s tímto nožem krájí, zjistíte, že je s ním práce vlastně celkem zábavné a na starý klasický nůž brzo zanevřete.

Pokud patříte mezi vyznavače zdravých potravin, má pro vás keramický nůž připraveno mnohem více vitamínů, které se při styku s kovem ničí, navíc na potravinách nezanechává klasickou kovovou chuť.

Pokud se budete ke keramickému noži chovat slušně, nebudete jej muset skoro vůbec brousit a ani nijak jinak udržovat. Díky svým vlastnostem Vám vydrží po generace.

Keramická pánev

Keramická pánev má pro vaření spoustu vhodných vlastností. Mezi pár z mnoha vlastností patří například vysoká tepelná vodivost, díky čemuž bude pánev zahřátá mnohem rychleji, a chemická stálost. Například oproti teflonovým pánvím, nedochází při vaření k uvolňování toxinů z povrchu pánve, stejně tak i při poškrábání, kdy se Vám do těla dostávají vysoce nebezpečné látky. No a jak určitě víte, tak poškrábat teflonovou pánev je hračka.

Díky keramickému povrchu pánve se vám již žádné jídlo nebude k pávi připalovat a nebudete muset pro přípravu pokrmu použít tolik oleje či jiného tuku.

Shrňme si to. Keramika má tedy následující vlastnosti:

  • tepelně vodivá
  • mechanicky stálá
  • nekoroduje
  • neuvolňuje žádné toxické látky
  • chemicky nereaguje s potravinami, čímž zachovává jejich nutriční hodnoty
  • výborně se s ní krájí
  • je lehká

Keramické nože a pánve Ceramex

Pokud Vás keramické nože a pánve zaujali, pak se podívejte na stránky společnosti Ceramex, kde najdete tyto vysoce kvalitní produkty, které mají nejen výborné vlastnosti, ale jsou i velmi pěkné a tedy vhodné i jako dárek, který neurazí nikoho. Všechny zde nabízené produkty jsou navíc navrženy ergonomicky tak, aby například došlo k minimalizaci pravděpodobnosti poranění nožem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..