Chcete učetřit za plyn? Zkuste to takto…

Ceny plynu jdou neustále nahoru, navíc je finanční krize, které sice už oslabuje, ale stále tu je a ještě nějakou dobu tu bude. Navíc určité ceny se jen tak nezmění, protože si lidi na ně po nějaké době zvyknou, takže firmy nemají většinou potřebu ceny snižovat. To platí hlavně o energiích, kdy v době, která do budoucna nízké ceny rozhodně v brzké době nepřinese.

Co s tím?

Pokud chcete ušetřit na plynu, máte v zásadě tři možnosti, které byste měli využít:

Šetřit plynem – To je snadné a nic to nestojí. Zkrátka ohřívejte jen tolik vody, kterou potřebujete, topte jen když je to třeba apod.

Používat tepelné izolace – Toto je sice dost nákladná položka, nicméně patří mezi nejefektivnější způsoby šetření plynu. Začít můžete výměnou starých oken za plastová.

Vybrat si nejvhodnějšího dodavatele plynu – zde můžete v krátké době ušetřit snadno a zdarma dost peněz.

Vyhoďte svého předraženého dodavatele plynu

Nadpis myslím doslova a do písmene. Jak dlouho jste již neměnili dodavatele plynu? Pokud  5, nebo 10 let, případně více, tak je na čase omrknou jiné dodavatele. Trh s cenami plynu bych přirovnal k mobilním operátorům. Ti se také dnes snaží velmi často měnit své nabídky, podle aktuálního stavu trhu. Navíc díky nedávné liberalizaci trhu s energiemi, se musí dodavatelé dost ohánět, aby jim zákazníci neodešli jinam. Takže nebuďte líní a mrkněte se na stránky Ušetřeno.cz. Jedná se o web, který je specializovanou web, na kterém lze porovnávat nabídky ostatních dodavatelů energií, nejenom plynu, ale i elektřiny.

Pokud se bojíte, nechoďte do lesa, vše se vyřídí elektronicky

Změny dodavatele plynu se bát nemusíte. Jednoduše porovnáte ceny plynu od všech dodavatelů, kliknete na tlačítko “Mám zájem”, vyplníte jednoduchý formulář a následně se Vám ozve obchodník, s kterým dohodnete detaily. Je to jednoduché, rychlé, a zcela zdarma. Navíc na stránkách najdete nejrůznější detaily o tom, jak změny probíhají. A nebojte, se změnou dodavatele plynu Vám nikdo nepřijde domů vytrhávat trubky ze zdi, nebo měnit plynoměr. Změnu poznáte pouze na tom, že Vám bude chodit jiná faktura, to je vše. Změna je tedy jen pouze na papíře. Dokonce, pokud využijete služeb webu Ušetřeno.cz, tal nemusíte v podstatě ani nikam chodit. Vše za Vás vyřídí.

Pozor na pár drobností

Jednak pozor na to, že změnit dodavatele služeb lze jednou za půl roku a výpovědní doba je 3 měsíce. Vše si samozřejmě dobře přečtěte, nepodepisujte něco a čemu nerozumíte. Obchodník Vám rád vše vysvětlí a poradí Vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..