Jak zhubnout do plavek na dovolenou?

Čas dovolených se pomalu, ale jistě blíží, a vy zajisté přemýšlíte, jak zhubnout po zimě do plavek. Jedním ze způsobů, jak podpořit hubnutí je pití zeleného čaje.

Zelený čaj podceňovaný pomocník

Již více jak před 2.000 tisíci lety, když byl náhodou objeven čaj, lidé poznali, že čaj je něco víc, než jen chutný nápoj. Blahodárné účinky čaje na lidský organizmus se podařilo ověřit až teprve nedávno, díky moderní medicíně. Zjistilo se totiž, že čaj nejenže má osvěžující účinky díky kofeinu, který je v něm obsažen, ale i to, že obsahuje velká množství cenných antioxidantů, které chrání naše tělo před rakovinou a infekcemi. Navíc zelený čaj obsahuje poměrně dost vitamínů C, E, beta-karoten aj.

Epigalokatechingalát EGCG = zázrak na počkání

V zeleném čaji je obsaženo velmi mnoho významných látek, které chrání náš organizmus. Jednou z takových látek je tříslovina epigalokatechingalát, která v kombinaci s vápníkem, hořčíkem a kofeinem pomáhá mimo jiné spalovat tuky, posilovat imunitní systém, snížit hladinu cholesterolu, upravit krevní tlak, léčit cukrovku, urychlovat metabolizmus.

V německém ústavu pro výzkum výživy (DIfE) v Postupimi zjistili, že epigalokatechingalát nesnižuje chuť k jídlu, ale omezením procesu trávení ve střevech a zvýšeným spalováním tuků. Myši, které dostávaly tuto látku v různých koncentracích spolu s tučnou stranou, byly po 29 dnech významně štíhlejší, než myši, které tuto látku nedostávaly.

Pravidelným pitím zeleného čaje (3 – 4 šálky denně), podpoříte svůj imunitní systém celkovou detoxikací těla a podpoříte spalování tuků. Aby se však účinky zeleného čaje projevily museli by jste vypít mnohem více čaje. To můžete, avšak pouze za předpokladu, že jste zdraví. V opačném případě se radši poraďte s lékařem.

Bojíte se kofeinu v čaji? Není proč!

Přestože, je stejně jako v kávě, v čaji přítomný kofein, nemusíte se ho bát. V zeleném čaji je totiž přítomná látka, kterou moderní farmacie nedávno objevila. Jedná se o L-theanin, látku, která v poslední době nabývá čím dál většího významu. Tato látka totiž přímo ovlivňuje Váš nervový systém. Je to aminokyselina, která přímým působením v mozku navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti. Má uklidňující účinky tím, že zvyšuje aktivitu alfa vln a dokáže tak přispět k dobré kvalitě spánku. Díky této aminokyselině se tlumí účinky Kofeinu v čaji, který jinak vyvolává nervozitu. Tato aminokyselina je obsažena pouze v zeleném čaji, žádná jiná rostlina tuto látku nemá.

Chutný zelený čaj

Pokud jste se rozhodli zhubnout do plavek s pomocí čaje, pak Vám doporučujeme navštívit e-shop Čajové lahůdkářství. Najdete zde čaje, které jsou nejen zdravé, ale i velmi chutné. Na hubnutí Vám doporučujeme čaj TARLTON kufřík – zelený čaj nebo MABROC zelený prsten. V prvním případě se jedná o kufřík, v kterém je více jak půl kilogramu kvalitního zeleného čaje s šesti příchutěmi za exkluzivní cenu. V druhém případě se jedná o vysoce kvalitní dlouholistý zelený čaj z biologicky čistých částí Srí-Lanky, který je v Číně velmi oblíben.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..