27″ monitor Fujitsu s LED podsvícením – kvalita bez kompromisů

Doba, kdy LCD monitory byly chabou předraženou náhražkou analogových CRT monitorů a jediné, proč je lidi kupovaly, byla jejich tloušťka a futuristický vzhled, jsou dávno pryč. Dnes krom toho, že LCD monitor lze zakoupit za velmi pěkné peníze, šlape na paty CRT monitorům.

Fujitsu 27″ SL27T-1 LED

Pokrok se nedá zastavit, díky čemuž se nově přechází ze zářivkového podsvětlení na LED podsvícením obrazu. Základní problém zářivek, které se dosud stále používají je nerovnoměrné rozložení odraženého světla od reflexní vrstvy monitoru. Díky tomu, při různých pohledech je vidět nerovnoměrné podsvětlení, které je ideální pouze při pohledu ze předu. Obzvlášť u levných monitorů je to hodně vidět.

Naproti tomu LED podsvětlení je konstantní díky tomu, že LED diody jsou rozloženy po celé ploše monitoru, a jen ve spodní části jako u zářivkového podsvětlení. LED diody mají mimo rovnoměrnosti podsvětlení, díky jejich velikosti a super svítivosti, ještě jednu úžasnou vlastnost a tou je jejich spotřeba, která je i o desítky Wattů nižší, proto se Vám časem investice do dnes dražšího monitoru vyplatí. Navíc počítejte s tím, že takovýto monitor bude mít delší životnost, a navíc Vám nebude pískat, jako zářivkové, které občas sice slabě, ale piští, což je dáno použitím vysokofrekvenčního trafa, který transformuje 12V na napětí běžně kolem 1 kV.

Monitor Fujitsu 27″ SL27T-1 LED, má již zmiňované LED podsvětlení a navíc úžasnou plochu 27″, které se rovnají uhlopříčce 68,6 cm. Takto velkou plochu již můžete použít pro prezentace a jako náhradu klasické televize. Cena tohoto monitoru je v současnosti sice trochu vyšší, avšak jeho nízká spotřeba Vám investici do cca dvou, tří let vrátí.

Technické parametry:

  • 27″ (68,6 cm) širokoúhlý monitor
  • 16:9
  • Podsvícení diodami LED
  • Vylepšený kontrastní poměr (ACR) 5 000 000:1
  • Velmi krátká doba odezvy (3 ms)
  • Rozlišení HD 1920 x 1080
  • Dotyková tlačítka umožňují rychlé nastavení
  • Rozhraní: analogové a DVI-D (HDCP)
  • Tenký, lehký a leskle černý design

Více informací naleznete zde na stránkách IBKO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..