Nakupování a prodávání s Googlem

Obchod, alespoň v podobě e-shopu, má dnes kde kdo, i na těchto stránkách se již brzy objeví. Nicméně, věděli jste, že i Google má svůj vlastní obchod? Pojďme si ho nyní představit.

Google Store

…je asi taková největší klasika, najdete zde nejrůznější reklamní předměty v barvách Google, YouTube, Android a mnoha dalších googlovských projektů. Máte rádi Google a jste frajeři? Kupte si tedy třeba deštník s logem Googlu, hrníček YouTube a buďte ještě větší frajeři. Zabodujete určitě s tím deštníkem, takových u nás má jen málo lidí.
Jen pozor moc to nepřežeňte s nákupy, koupit si předmět s logem Googlu stojí dost peněz. Například Lávová lampa s logem Googlu stojí cca 700,-Kč, přitom ta samá v obchodě, jen bez loga se dá sehnat za cca 250,-Kč.

Jinak víte, že Google má svůj srovnávač cen jako je Zbozi.cz? Pokud ne, podívejte se sem http://www.google.com/products

Znáte Google commerce search (placený vyhledávač)? Jedná se o nástroj pro e-shopy, v kterém si mohou upravit vzhled svého vyhledávače. Nabízí funkce jako vyhledávače podobných položek, opravu gramatických chyb, díky čemuž zákazník vždy najde to co hledá.

“Obchodníci se nechtějí zabývat technologiemi, chtějí svůj čas investovat do propagace svých výrobků a služeb zákazníkům,” říká Nitin Mangtani z Googlu. “My prodejcům dodáme technologii, aby se jí již nemuseli zabývat.” E-shopy mohou také využít služby Google Analytics, která díky vyhledávači na stránce sleduje chování zákazníků.

Za tuto službu si však obchodníci musí připlatit. Cena začíná na 50.000 dolarech ročně.

httpv://www.youtube.com/watch?v=gj7qrotOmVY

Pokud Vás zajímá obchodování a Google, určitě se podívejte na Google Merchant Blog.

Nakonec možná trochu ztřeštěnost, ale je to tak. Google plánuje do Street View přidat vnitřní fotografie obchodů. V pár obchodech prý už byli zkoušet fotografovat. Důkaz je zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..