TEST: Nebezpečné pračky Candy i v Česku

V červnu přinesl časopis TEST alarmující informaci o pračkách Candy a Hoover, které měly v Německu závažné problémy s kvalitou. Dle zjištění časopisu TEST jsou i čeští spotřebitelé s některými modely praček značky Candy nespokojení, a také v České republice došlo k případům protržení bubnu pračky, podobně jako v Německu. Společnost Candy přitom vydala dne 29. 6. prohlášení, ve kterém tvrdí, že v Česku k žádné nehodě nedošlo.

Časopis TEST vyzval české spotřebitele, aby se podělili o své zkušenosti s pračkami uvedených značek. Na výzvu jich zareagovalo několik, kteří zaznamenali problémy s pračkou u nás běžnější značky Candy. Zpravidla se jednalo o problémy s nadměrným hlukem, poskakováním pračky či neúnosnými vibracemi bubnu. V pěti případech se ovšem udála podobná nehoda jako v Německu; buben se zcela roztrhl.nebo vytrhl se současnou demolicí horního víka pračky či vany.

Podle postižených majitelů praček nejevila společnost Candy o osud svých výrobků zájem, a to zřejmě z důvodu, že již uplynula dvouletá záruční doba. Také nabídka zákazníků, že poskytnou zdarma pračku společnosti k analýze, přišla vniveč.

Společnost Candy na prvotní upozornění časopisu TEST zareagovala pouze zveřejněním své zákaznické linky, a následně též prohlášením adresovaným obchodním partnerům, v němž tvrdí, že v České republice k žádné podobné nehodě nedošlo. „Postoj společnosti Candy je dle našeho názoru neadekvátním zlehčením situace a nesvědčí o serióznosti společnosti,“ komentuje situaci šéfredaktorka časopisu TEST Ida Rozová.

Důležitou, a přitom nepříliš známou informací je, že majitel výrobku, který mu v důsledku své vady způsobil škodu na zdraví či na jiné věci, než je vadný výrobek, se může náhrady škody domáhat za podmínek specifikovaných zákonem i po uplynutí záruční doby. „Majitelům praček uvedených značek také doporučujeme kontaktovat společnost Candy ČR, aby prokazatelně vyloučila riziko, například formou bezplatné servisní prohlídky,“ uzavírá kauzu Ida Rozová.

Další informace o nebezpečných pračkách Candy v České republice vyšly v časopisu TEST 7/2010.

Ve vydání 7/2010 dále najdete test univerzálních pleťových krémů, test dětských odrážedel a odrážecích kol a test GPS navigací.

Časopis TEST, Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..