5 nejčastějších chyb při nakupování – 2. díl

3) Nakupujte s rozmyslem

Vážně potřebujete další růžové boty na podpatku, když už máte doma troje? A opravdu využijete tu novou televizi se spoustou nových funkcí a tlačítek, když s elektronikou den co den bojujete?Kdybychom při nakupování více přemýšleli, zajisté by nám to ušetřilo spoustu času i peněz. Samozřejmě, někdy je prostě nutné koupit si něco pro radost, ale nemělo by se jednat o věc v řádu tisíců, kterou buď nevyužijete, nebo ji už v nějaké podobě doma máte (jedná se právě o tak častý nešvar kupovat si stále nové a nové páry bot, oblečení či kosmetiku). Doma pak většinou zjistíte, že ono tričko Vám nějak nesedí, barva kabelky se vám vůbec nehodí ke zbytku šatníku a drahý mixér uložíte do skříně k dalším „výhodným“ nákupům.

4) Nevěnujte veškerý volný čas nakupování

Přiznejte si, kdy naposledy jste strávili celý svůj víkend s dětmi či partnerem na nějakém výletě či kulturní akci? Nebo stále jen jezdíte autem do hypermarketů a různých obchodních domů pořídit si něco na sebe, nakoupit jídlo či nezbytné věci na zahradu? Pokud je velký nákup jídla hlavním bodem Vašeho víkendového programu a dokážete jím a dalšími „nezbytnými“ nákupy strávit celou sobotu, není zde něco v pořádku. Naučte se více relaxovat, čas se svými nejbližšími můžete strávit taky někde jinde než pouze pobíháním po obchodech a vyjděte si občas do přírody či si zasportovat. Nemusíte být u každého výprodeje či slevy, která se zrovna naskytne – udělejte si někdy hezký víkend bez jakéhokoliv nakupování.

5) Uvědomte si své problémy

Máte obavy, že Vám nákupy přerůstají přes hlavu? Dostáváte se do kolečka dluhů a půjček? Myslíte si, že jste se Vy nebo někdo z Vašich blízkých stal shopaholikem? Není to nic, za co byste se museli stydět, tak seberte odvahu a vyhledejte odbornou pomoc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..