Obchody začínají konkurovat poště

Obchodní řetězec Žabka, který má v Praze a středních Čechách 35 samoobsluh, umožní od zítřka svým zákazníkům ve svých prodejnách zaplatit složenky, dobít mobilní telefony či vybrat peníze u pokladny.

Zatímco na poště zákazník zaplatí za složenku 22 korun, v Žabce ho to bude stát korun devět. Navíc prodejna provede pouze klasický převod na účet, takže bude stačit, když zákazník přinese číslo účtu příjemce.

“Věříme, že naše nové služby ještě zvýší pohodlí našich zákazníků, kteří upřednostňují nákupy v centru nebo v pozdních večerních hodinách,” uvedl generální ředitel sítě Žabka Zdeněk Linhart.

Prodejny Žabka v pátek zprovozní i výběr hotovosti u pokladny při platbě kartou, takzvaný cashback. “Jeho podmínky jsou stanoveny bankou. Částku do výše 1500 korun je možné u pokladny vybrat při nákupu nad 300 korun,” dodal Linhart. Ve všech obchodech Žabka bude fungovat i dobíjení mobilních telefonů.   Obchod, pošta i banka v jednom

I další obchodníci rozšiřují služby pro zákazníky. Cashback nabízejí například obchody Hypernova, Albert, Globus, Interspar i některé menší prodejny. Spotřební družstva COOP loni vybavila více než polovinu ze svých 3000 prodejen platebními terminály, které umožňují nejen zaplacení nákupu kartou, ale také výběr hotovosti u pokladen, dobíjení mobilních telefonů či placení složenek.

Řetězec Žabka bude letos pokračovat v expanzi a v závěru roku by chtěla v Česku provozovat sto prodejen. Zatímco dosud se soustředila na Prahu a střední Čechy, tak v letošním roce hodlá zamířit i na Moravu. Celkem plánuje Žabka vybudovat v ČR 250 prodejen.

1 comment for “Obchody začínají konkurovat poště

  1. Matěj Malecha
    11. 4. 2010 at 9:06 pm

    Tak pošta v supermarketu je např. v Londýně běžní jev, je dobře že už to proniká i k nám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..