Krémy proti vráskám

Každá žena, která se alespoň trochu snaží o sebe starat a občas zajde do drogerie či na kosmetiku, se určitě již setkala s krémy proti vráskám. Pokud je Vám více než dvacet let, jistě už také na své pleti pozorujete první známky stárnutí. Otázkou ale je, zda se vyplatí krémy proti vráskám používat, od jakého věku a kolik se do nich musí investovat, aby opravdu fungovaly. V následujícím článku si tedy povíme něco o složení krémů proti vráskám, jaké typy těchto krémů existují, kdy by se měly začít používat a jak dopadly nedávné testy a studie těchto krémů.
Na úvod je důležité uvést zásadní informaci. Ano, krémy proti vráskám mohou fungovat, záleží ale na spoustě faktorů, jako je mimo jiné stav Vaší pleti, typ účinných látek obsažených v daném krému a doba jeho používání. Nečekejte od těchto krémů zázraky – málokdy se opravdu povede pouze za pomoci krému zbavit pleť hlubších vrásek na čele, kolem očí či rtů. Většinou se Vaše pleť vyhladí díky hydrataci a výživě, zmizí drobnější vrásky a kůže bude barevně lépe sjednocená.
Aby krémy proti vráskám opravdu fungovaly, je nejlepším řešením nejprve zajít k lékaři, který vyhodnotí celkový stav Vaší kůže, upraví Vám stravování, doplní některé vitamíny a minerály a potom předepíše nějaký krém proti vráskám z lékárny. Krémy proti vráskám z lékáren, které Vám předepíšou kožní lékaři, totiž obsahují kyselinu retinovou, která je při vyhlazování vrásek účinnější než látky obsažené v obyčejných krémech z drogerií. Nevýhodou je, že si za takovéto krémy většinou notně připlatíte, na druhou stranu, výsledek bude viditelnější. Pokud chcete proti vráskám opravdu účinně bojovat, začněte s krémy od co nejdříve – krémy proti vráskám se prodávají pro různé věkové skupiny žen a první se pohybují již v kategorii 25 a více let. Aby byla péče co nejúčinnější, používejte pokud možno denní, noční a oční krém proti vráskám od jedné značky. Kromě krémů proti vráskám byste samozřejmě měla upravit svůj jídelníček, nevystavovat pleť zbytečně slunečním paprskům a přestat kouřit. Pokud si s výběrem krému nevíte rady a nechcete prozatím investovat do krému z lékárny, zde je stručný přehled, co by krémy proti vráskám měly obsahovat.

1) Kyseliny AHA a BHA
Tyto kyseliny odstraňují zrohovatělé kožní buňky a dodávají pokožce hebký, jednolitý vzhled.
2) Hydratační složky
Pomáhají v pleti zvyšovat podíl vody a tím ji zpevňují a vyhlazují. Patří sem například kyselina hylauronová. Je vhodné doplnit hydratační látky v krému zvýšeným pitným režimem.
3) Antioxidanty
Chrání proti účinkům škodlivého slunečního záření a znečištěného ovzduší. Mezi antioxidanty počítáme například vitamíny C, A a E.
4) Kolagen
Zpevňuje pokožku, která je poté méně náchylná na tvoření nových vrásek.
5) Hormony
Další možnost, jak si zlepšit stav kůže. Jedná se mimo jiné o hormon testosteron či DHEA, jejich použití ale určitě zkonzultujte se svým lékařem.

Co se týče posledních studií krémů proti vráskám, tak se výsledky celkem liší. Například odborná studie prováděná Univerzitou Manchester pod vedením renomovaného experta Chrise Griffithse dokázala, že testované osoby (muži a ženy od 40 do 80 let) měly po roce až o sedmdesát procent méně vrásek. Studie se však specializovala pouze na jednu řadu krému, a to Boots Protect and Perfect. Studie časopisu TEST, která zkoumala patnáct různých výrobků, však došla k závěru, že krémy vyhladily pouze velmi drobné vrásky. Navíc dle této studie dopadly nejlépe krémy proti vráskám z drogérií a supermarketů, které často prokázaly lepší výsledky než o mnoho dražší krémy z lékáren.
Pokud Vám krémy s bojem proti vráskám nepomohou, jsou tu i další řešení – například botox, speciální masáže či liftingové procedury (myolifting a podobně). Záleží už pouze na Vás, kolik jste ochotna do své pleti investovat, a jak moc Vám na pleti bez vrásek záleží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..