Automat na mléko

Máte rádi mléko? Nemáte rádi to z krámu, protože jeho kvalita je často velmi sporná? Vyzkoušejte automat na mléko, v kterém naleznete nezpracované mléko přímo od krav. Není třeba se mléka bát. Je zchlazené na 4 stupně celsia, aby u něj nedocházelo k množení nežádoucích bakterií, a je vždy čerstvé.

Automat se nedávno dostal i do Prahy, konkrétně do Hostivaře. Vyzkoušeli jsme ho a můžeme konstatovat, že po jeho konzumaci nikomu nic nebylo. Chutná však trochu jinak, než to co je běžně v krámech. Cena za litr byla 20,-Kč. Plastová láhev stála 5,-Kč, přinést si samozřejmě můžete svou.

Pozor! Mléko je určeno k okamžité konzumaci a je nutné ho nejprve převařit! Dá se sice pít i nepřevařené, ale není to doporučené.

Proč vlastně pít mléko?

Mléko je naším hlavním zdrojem vápníku, který je zde velmi dobře využitelný a z tohoto důvodu je ve výživě nemůže zcela nahradit maso. Obsahuje dále fosfor, draslík, hořčík, sodík, chlór, síru i řadu stopových prvků. Mléko má velmi málo železa, proto dlouhodobá výhradně mléčná strava by vedla vždy k chudokrevnosti. Mléko obsahuje i řadu vitamínů – B2, A (i provitamín karoten), B1, B6, E, K i malé množství vitamínu D a C.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..