Z deníčku studentky: Jak jsem levně nakupovala

Zdroj:freedigitalphotos

Současné zimní a jarní slevy mě po delší době vylákaly na nákup oblečení. Kdo mě zná, tak ví, že nakupovat oblečení se mnou se často podobá spíše hororovému zážitku než idealizovanému pobíhání po obchodech s veselým úsměvem a kelímkem latté v ruce, jak to známe z amerických filmů. Ne že bych měla na svoje oblečení tak vysoké nároky nebo že bych byla příliš puntičkářská či něco takového, ale prostě si neumím vybrat. A navíc vždy hledám to, co nebývá jen tak lehce k sehnání. Tedy levnou cenu, příjemný materiál, hezkou barvu a střih, který mi padne.

Vybírání džínů, kabátů a bot mi zabere dlouhé dny, takže tyto položky jsem prozatím ze svého seznamu vyřadila, a do městských ulic Brna jsem vyrazila s cílem koupit nějaké to tričko, top či tílko. Zdá se to na první pohled jednoduchý úkol, ale pokud jste studentkou (či studentem) a plánujete do onoho kousku oblečení investovat tak kolem stokoruny a zároveň na něj aplikujete výše uvedené požadavky, stojíte před celkem těžkým úkolem.

Jako tradičně jsem se vyhnula značkám typu Camaieu, Reserved a Lacoste, jelikož tam již žádné barevné poutače nehlásily slevy a ze zkušenosti vím, že oblečení tam sice mají elegantní a kvalitní, ale pro mě dost drahé. Vyrazila jsem tedy klasicky nejprve do H&M, kde se často dál narazit na zajímavé výprodeje loňských kolekcí. Nyní jsem objevila za pěkných 200 či 300 korun pouze poněkud extravagantní šaty, kalhoty podivného střihu, množství tlustých svetrů a nějaké kabáty. Nová kolekce H&M je sice docela povedená, ale ta mě kvůli současným cenám nezajímá.

Vyrazila jsem tedy do Terranovy, kterou jsem v Brně ještě nenavštívila. Italská značka Terranova mě, musím přiznat, velmi příjemně překvapila. Všude byly k vidění obrovské cedule s nápisem Dámské oddělení, Kabinky, Pokladny a podobně, takže jsem ani chviličku zmateně nebloudila, jak se mi to často stává v jiných velkých módních obchodech. V prvním patře byla vystavena nová kolekce sladěná do jednotlivých barev – červená, zlatá, fialová, růžová a další. K tomu vždy do stejné barvy sladěné boty, náhrdelníky, punčocháče a spoustu dalšího – vybrala bych si, ale nejdřív zkusím objevit něco cenově přijatelnějšího. Po chvíli jsem se vydala do přízemí, kde jsem konečně nalezla to, co jsem hledala. Přehledně srovnané oblečení na stojáncích a nad nimi cedule: Ceny do 99 Kč, Ceny do 199 Kč a tak dále. Daly se tam za takovéhle pěkné ceny koupit jak trička a tílka, tak i kalhoty, bundy a jarní kabátky.

Za pár minut jsem vyzbrojena čtyřmi tričky zapadla do zkušební kabinky. Většinou moje zkoušení vypadá tak, že si do kabinky vezmu spoustu triček, ani jedno se mi většinou nelíbí nebo mi nepadne střih, a tak se znovu obléknu a vyrazím hledat nové kousky, přičemž můj doprovod (přítel či kamarádka) vrací zmuchlaná trička na ramínka a v duchu si slibuje, že už se mnou v životě nepůjde nakupovat. Protentokrát mi ale padla všechny čtyři trička a já se ocitla na pokraji zoufalství – všechny byly kolem stokoruny, extrémně mi slušely a já přemýšlela, zda investovat do všech čtyř nebo se držet své stokorunové zásady.

Nakonec jsem, skřípajíc zuby, vrátila na stojan černé a hnědé tričko, a jala se vybírat z dvou červených, jelikož mi tato barva (snad) sluší víc. Vyhrálo to nakonec jednoduché tričko s výstřihem v takové opravdu příjemném odstínu teplé, jasné červené. Sice poněkud unavena, ale s vítězným pocitem  efektivního nákupu (díky Terranovo!) jsem se vydala na poslední přednášku ve škole.

Vivat studentské nakupování!

1 comment for “Z deníčku studentky: Jak jsem levně nakupovala

  1. 26. 9. 2010 at 6:45 pm

    Terranovu mam taky docela rád 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..