Pozor na podvodníky

Inspektorát České obchodní inspekce Jihočeský a Vysočina provedl na základě podání občanů dne 17. 2. 2010 kontrolu internetového obchodu www.levne-nakupy.net.
Kontrola byla provedena na základně 10 podání občanů, kdy nedostali zakoupené objednané zboží ani peníze nazpět. Kontrolu inspektoři provedli v místě podnikání u podnikatelky uvedené v kontaktech na internetovém obchodu. Jelikož nebyla podnikatelka v místě bydliště zastižena, byli kontaktování pracovníci Městské policie, podle kterých podnikatelka na uvedené adrese nebydlí a pobývá v Rakousku a navrhli se obrátit na majitelku obchodu (nemovitosti) umístěného na uvedené adrese. Ta domluvila s podnikatelkou termín schůzky za účelem podání vysvětlení České obchodní inspekci.

Podnikatelka s pomocí přítomného tlumočníka a svého manžela sdělila, že předmětný internetový obchod www.levne-nakupy.net neprovozuje a nikdy dříve neprovozovala. Zboží, jež je prezentováno na webu nevlastní ani neprodává. Uvedený bankovní účet, na který spotřebitelé (zákazníci) poukazovali peněžní částky za objednané zboží, není jejím účtem a nezná jeho majitele a o existenci takového e-shopu ani nevěděla.

Vyhledáním informací na internetu bylo zjištěno, že majitelem internetové domény levne-nakupy.net je občan Prahy 8. Hostování domény je u Český Webhosting s.r.o., Slaný.

„Vzhledem k tomu, že uvedená fakta nesou znaky podvodného jednání, neoprávněného podnikání a obohacování, postupuje se toto podání Policii ČR,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Zdroj: www.coi.cz

Dodatek

Nově zavádíme sekci “Ověřené obchody”, do kterých budeme na základě podkladů od uživatelů přidávat obchody, které jsou ověřené nakupujícími.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..