Jak si vybrat správné džíny? – 2.díl

Zdroj:freedigitalphotos

V prvním díle jste se dozvěděli něco o historii těchto světově proslulých kalhot, a nyní je tu pro Vás několik typů, které Vám pomůžou vybrat si ty správné džíny pro Vaši postavu.

Tip č. 1

Nekupujte si příliš levné džíny. Tím nemyslím výprodeje značkových džín, ale hlavně kalhoty z tržnice, secondhandů a podobně. Takové kalhoty Vám dlouho nevydrží, vyblednou a málokdy naleznete nějaké, které přesně padnou na Vaši postavu. Proto je lepší investovat do kvalitních jeansů, ve kterých se budete cítit opravdu pohodlně.

Tip č. 2

Pokud jste vysocí a štíhlí, můžete si gratulovat, protože Vám sedne většina střihů. Momentálně jsou nejvíc in takzvané slim jeansy, tedy takové, jež se zužují u kotníků a obepínají nohy. Nemusíte se vyhýbat ani volnému pánskému střihu či širokým nohavicím.

Tip č. 3

Ženy drobné postavy by měly volit takový střih jeansů, který opticky prodlouží nohy. Ideální jsou tedy úzké džíny zužující se u kotníků nebo rovné nohavice. Zapomeňte také na tmavé barvy a ohrnuté nohavice.

Tip č. 4

Pokud máte větší zadeček a širší boky, tak byste se měly vyhnout bokovkám a přezdobeným aplikacím. Pro tento typ postavy jsou ideální džíny rovného střihu a tmavší barvy s vyšším pasem, ideálně s úzkými kapsami, jež opticky zmenší pozadí.

Tip č. 5

Ženám s chlapeckou postavou budou slušet úzké obepínající kalhoty, bokovky i kalhoty se širokými nohavicemi. Nemusíte se vyhýbat různým aplikacím, výrazným kapsám ani barevným extravagantním materiálům.

Pokud tedy chcete, aby Vám jeansy skutečně padly, důkladně si je vyzkoušejte a pokud nedisponujete štíhlou postavou, nechtějte mít doma módní trend za každou cenu. Aktuálně jsou nejvíce trendy úzké slim džíny, hodně sepraný a obnošený vzhled, vyšisování, záplaty, ale na druhou stranu také elegantní jeansy s ozdobami, vyzývavé barvy či zvýšený pas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..