Pracovník v Kauflandu přistižen

Dnes se mi podařilo přistihnout pracovníka Kauflandu, jak z vaniček plných jahod vyndavá plesnivé a jahody prodává dál. Spóry plísně v jahodách zůstávají, proto POZOR, nekupujete v Kauflandu jahody v plastových vaničkách. Tohle asi nebude jediný případ, kdy se prodává závadné ovoce. Osobně navrhuju kupovat pouze balené ovoce, pouze u toho si můžete být trochu jisti jeho nezávadností.

Nejhorší na tom je to, že nikdy nevíte, co vlastně kupujete. Než se vám nějaký výrobek dostane do rukou, tak projde rukama desítek lidí, kteří se k němu ne vždy chovají tak jak by měli.

Osobně velmi nerad kupuju v obchodě rohlíky. Když jsem nedávno viděl houmlesáka vybírat si rohlíky a následně je pak vrátit, tak mi z toho bylo na zvracení. Schválně si někdy všimněte, jak jsou rohlíky promačkané od toho, jak lidi rukama zkouší, jestli jsou měkké.

Máte podobné zkušenosti?

6 comments for “Pracovník v Kauflandu přistižen

 1. Matěj Malecha
  5. 3. 2010 at 9:46 pm

  V naší vísce už nekoupíš ani ten rohlík – to je mi fuk, ty já jim sporadicky.
  Já jsem měl na mysli spíš např. čerstvé kroasanty …

 2. Pavel Kaleja
  5. 3. 2010 at 7:18 pm

  Na pečivo v každým obchodě mám už alergii, protože vypadá jedno jako druhý. Padá to ze stroje. Chápu, že prostě rohlíky my v česku žereme, ale dělat porád to stejný a ještě tak drahý. V tej naší vesnici koupíš od revoluce jenom jeden druch chleba a rohlíků 🙂

 3. Matěj Malecha
  5. 3. 2010 at 2:33 pm

  Ano, přesně tak …
  Taktéž nemám moc rád tyto obchody, ikdyž zrovna v Kauflandu mají vcelku dobré pečivo a je to stále zkousnutelnější, nežli např. Penny či Plus – tyto dva obchody skutečně nemám v lásce.

 4. Pavel Kaleja
  5. 3. 2010 at 11:52 am

  No, teni by si měl jistě zamést před vlastním prahem, než začne kritizovat. Já se to již naučil.

  Co se týče těch jahod, tak jsem je taky kupoval někdy v lednu. Nedalo se to pořádně jíst, byly tvrdý. Takže jistě, nekupovat jahody v lednu je výhodou 🙂 Ale jak říká birkof výše, tak na pultě onchodu musí být vše vždy bez závady ať se tam prodává mrkev nebo jahody. A ano, je pravdou, že už mi není po chuti chodit nakupovat do těchto velkých molochů.

 5. 1. 3. 2010 at 3:35 pm

  Vážený,
  obdivuji vaši nesmírnou drzost něco takového napsat.
  Předně to co je na pultech obchodů nesmí být závadné. A je naprosto jedno, jestli to jsou jahody v lednu, nebo v červenci.

  V obchodních řetězcích je bohužel celkem běžné, že prodávají prošlé a závadné zboží. Tohle není poprvé co jsem toto viděl. V Tescu zase mají strhané datumy z masa atd. Konec konců v televizi na to ne jednou již upozorňovali.

  Balené ovoce není zárukou nezávadnosti, to jste špatně pochopil. Myslel jsem tím originálně zabalené z továrny. Je mi jasné, že si dost obalů umí sami udělat. Avšak, ani originálně zabalené ovoce není zárukou nezávadnosti, nicméně, pokud je špatné, je to vidět na první pohled, protože to plesnivé tam zůstává. Je to sice chabý test nezávadnosti, ale je to lepší než nic.

  Jinak díky za upozornění na gramatickou chybu.

 6. teni
  1. 3. 2010 at 12:36 pm

  Jak jste prosím došel k závěru, že balené ovoce je zárukou nezávadnosti?

  A když tedy požadujete nezávadné ovoce, jak Vás, prosím pěkně, napadlo chtít nakupovat jahody 14. ledna? To jste si právě přečetl pohádku o dvanácti měsíčkách?

  A jste si jist, že plýseň se pýše s tvrdým ý? (tagy)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..