Nakupujeme kosmetické přípravky – 1. díl

Není snad ženy, která by neměla problémy s pletí. Jedna má pleť příliš suchou, druhá mastnou, třetí mákosmetika smíšenou pleť s akné…V drogeriích si můžete zakoupit nepřeberné množství výrobků na každý typ pleti, v cenových relacích od několika desetikorun až po tisíce za přípravky ze specializovaných kosmetických salónů a lékáren. Pokud nemáte možnost (nebo chuť) investovat do nákladných čistících přípravků a krémů, s klidným srdcem se vydejte i do drogerie – i tam se dají zakoupit kvalitní kosmetické přípravky.

Ještě předtím, než vkročíte do drogerie za účelem koupit nějaký ten krém, je nejdůležitější znát svůj typ pleti. To zjistíte nejjednodušeji analýzou u kosmetičky, popřípadě doma – stačí vyčistit pleť, opláchnout vodou a nechat ji pár hodin odpočinout od jakýchkoliv kosmetických přípravků. Poté si pleť důkladně prohlédněte v zrcadle. Jestliže cítíte svědění, pokožka se napíná a na některých místech jsou rudé skvrny nebo se kůže loupe, máte pleť suchou. Mastná pleť se pozná tak, že po přiložení savého papírku na jakékoliv místo na obličeji na něm objevíte mastné skvrny. Mastná pleť se často leskne a nezřídka se na ní vyskytuje akné. Smíšenou pleť poznáte tak, že akné a lesk se vyskytuje pouze v takzvané T-zóně (brada, nos, střed čela) a na zbytku tváře je suchá. Když už tedy znáte svůj typ kůže, máte výběr v drogerii o mnoho zjednodušený, ale pořád musíte vybírat mezi desítkami značek. Jak tedy nákup kosmetických produktů zjednodušit?

Za prvé, nikdy nekupujte příliš levné přípravky. Jejich účinek je nevalný, obsahují spoustu barviv, konzervantů a chemikálií, bývají testované na zvířatech a Vaší pleti nijak nepomohou. Vybírejte, pokud možno, mezi známými značkami a snažte se, aby Vaše kosmetická sada byla sladěná – tedy ne čistící pleťovou vodu od Garnier, pleťové mléko od Dermacol a krém od Dove. Z toho bude vaše pleť akorát popletená, protože každý výrobek obsahuje jiné pečující látky a jejich účinek se může „tlouct“. Pleťové výrobky od jedné značky jsou navrženy tak, aby se navzájem doplňovaly a zvyšovaly svoji účinnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..