6 rad, jak vybrat správný šampon – 2. díl

V předchozím díle jsme si ujasnily, že se Vám nevyplatí kupovat příliš levné šampony, že před nákupem je důležitésampon2 zjistit, jaký máte typ vlasů a že výběr značky závisí hlavně na osobním pocitu každé ženy. A jaké jsou další tipy na výběr šamponu?

4) Jsou slibované účinky reálné?

Jestliže je na obalu šamponu napsáno, že Vaše vlasy po jeho použití získají dvojnásobný objem nebo extra zářivý lesk, raději se držte nohama při zemi. Speciální šampony na zvětšení objemu vlasy opravdu trochu nadzvednou, ale asi ne dvojnásobně a objem vlasů pravděpodobně vydrží pouze prvních pár hodin po použití. Kupovala jsem již spoustu šamponů pro lámavé a suché vlasy, které slibovaly lesk, posílení vlasů, hebkost a spoustu dalších efektů. Popravdě jsem nikdy nezpozorovala žádný výrazný rozdíl. Je pravda, že když si vyberete správný typ šamponu a k tomu vhodný kondicionér a kúru například ve specializovaném kadeřnictví, jisté účinky určitě pocítíte. Nepočítejte ale s nedosažitelnými efekty běžně nabízených produktů v drogeriích, které prezentují modelky a herečky v reklamách a časopisech.

5) Musím používat po delší dobu stejný šampon?

Nikde není dáno, že musíte používat stále ten stejný šampon po celý svůj život. Občas jsem slýchala pověry, že vlasy si na určitý šampon zvyknou a že by se nemělo pokaždé, když Vám šampon dojde, kupovat jinou značku. Dle mého názoru je úplně jedno, zda kupujete stále ten stejný přípravek nebo pokaždé šampony obměňujete. Pokud Vám ale samozřejmě určitá řada šamponů vyhovuje, není důvod ji měnit.

6) Mohu používat najednou přípravky od různých značek?

Samozřejmě to nevadí, ale pokud chcete dosáhnout lepších výsledků, je ideální používat kondicionér, kúru a ostatní přípravky od jedné značky. Pokud budete používat čtyři přípravky, ale každý od jiné značky, tak z toho Vaše vlasy budou zmatené, jelikož jim každým přípravkem dodáte jiné látky a jinou péči. Šampony, kondicionéry, tužidla, laky a podobně od jedné značky jsou navrženy tak, aby se navzájem doplňovaly a dodaly vlasům přesně to, co potřebují. Když si tedy například koupíte šampon na barvené vlasy od Garnier, tak maska a tužidlo od stejné značky Vám barvu ve vlasech více zafixuje a výsledek bude viditelnější. To samé platí také pro přípravky na zvětšení objemu vlasů – efekt bude výraznější, pokud použijete produkty od jedné značky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..