6 rad, jak vybrat správný šampon – 1. díl

shampon

zdroj:jenda.blogg.se

Každá z nás ráda pečuje o své vlasy a široký trh s kosmetickými produkty nám v dnešní době umožňuje věnovat vlasům tu nejlepší péči. Jenže nabídka šamponů, kúr, balzámů, kondicionérů a dalších přípravků je tak velká, že někdy ztrácíme orientaci ve jménech značek, barevných lahvičkách a reklamních sloganech. Takže pokud si chcete dobře vybrat šampon, je tu pro Vás pár základních rad:

1) Levné šampony se Vám nevyplatí

Zní to jako paradox, ale je to pravda. Velmi levné šampony často obsahují příliš barviv a pečující látky jsou v nich většinou nahrazeny nekvalitními, levnými složkami. Tyto šampony neumyjí vlasy dokonale a nedostatek kvalitních látek často zastírají ostrou vůní. Pokud svým vlasům chcete opravdu prospět, raději důvěřujte známým a osvědčeným značkám a pár korun si připlaťte.

2) Ujasněte si, jaký je Váš typ vlasů

Pokud nebudete při výběru šamponu vědět, jaký je Váš typ vlasů, nikdy nekoupíte správně. Jestliže máte například suché vlasy a koupíte si šampon na mastné, tak Vaše vlasy budou přesušené, začnou se lámat a třepit. Nejlepším řešením je udělat si základní analýzu svých vlasů u kadeřnice a nechat si poradit, jaké přípravky jsou pro Vaše vlasy vhodné. Když už víte, co Vašim vlasům schází, máte výběr šamponu o mnoho zjednodušený. Stačí si projít nabídku šamponů (nejlépe v několika drogeriích či kadeřnictvích, popřípadě na internetu) a číst pečlivě popisky na zadní straně lahvičky.

3) Jakou značku koupit?

Výběr značky šamponu je více méně záležitostí osobní zkušenosti a pocitu. Nelze tedy říct, že některá značka je lepší než jiná – každé ženě jednoduše vyhovuje něco jiného. Z mé vlastní zkušenosti bývají většinou velmi kvalitní šampony značky Schwarzkopf (například řada Gliss Kur), Nivea, Dermacol, Garnier či Elséve od L’Oréal. Pokud ale máte jemné vlasy se sklonem k plihnutí, dejte si pozor na šampony dva v jednom, tři v jednom, s obsahem pečující kúry a tak podobně, jelikož tyto typy šamponů mohou vlasy příliš zatížit a ty by mohly ještě více ztrácet objem.

Pokračování v dalším díle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..