Proč investovat do kvalitních bot?

Letos jsem se konečně rozhodla, že si pořídím opravdu pořádné zimní boty. Každou zimu to totiž dopadlo tak, že jsemsilene_botky si boty nestihla pořídit během podzimu a nervózně jsem v  prvních sněhových vánicích pobíhala po obchodech v podzimních botách a sháněla něco na zimu. Z nedostatku času (a potřeby teplých bot) jsem většinou skončila s nějakými levnými botami kolem čtyř stovek, kterým se buď za pár týdnů začala odchlipovat podrážka, nebo se promočily při první procházce ve sněhu. Letos jsem si tedy řekla „Dost!“ a dala si za cíl koupit opravdu pořádné kvalitní boty, které mi vydrží déle než jednu zimu.

Ale ouha – sice jsem začala vybírat už v září, ale ani během jednoho měsíce se mi nepodařilo sehnat takové boty pod dva tisíce. Moje finanční možnosti se bohužel nepohybují v tisícových výšinách a po několika dalších týdnech jsem už začínala propadat zoufalství – vypadalo to tak, že nakonec půjdu zase k Vietnamcům a koupím boty jako tradičně. Naštěstí jsem si ale udělala ještě čas na navštívení prodejny Alpine Pro a tam jsem objevila padesátiprocentní slevy na oblečení i boty. Dlouho jsem se již nerozmýšlela a po krátké době jsem vycházela z obchodu s outdoor botami Head v nádherné červené barvě. Slevě z 1990 Kč na 990 Kč se opravdu nedalo odolat. Boty mají silnou podrážku, jsou voděodolné, příjemně se v nich chodí a opravdu výborně zpevňují nohu. Bohužel se mi v nich napoprvé trochu rozedřely kotníky, ale to byla pravděpodobně moje chyba (neměla jsem vyšší ponožky), tak uvidím, jestli se to zlepší, až si je vezmu podruhé.

Takže pokud se ještě stále chystáte na nákup zimních bot a nevíte, jaké si máte vybrat, zkuste letos vsadit na opravdu kvalitní boty, byť trochu dražší. Vydrží Vám déle než jednu zimu, nebudou vám ničit nohy jako kozačky na podpatku a můžete v nich chodit, jak dlouho budete chtít – ve sněhu i v dešti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..