Jak vybírat dámské hygienické vložky?

Každá žena se tímto tématem musí každý měsíc zabývat a ne vždy se jedná o příjemné zkušenosti. Proto jsem seHYGIENA_05_08 rozhodla napsat krátký článek o dámských vložkách, který může nejedné z nás pomoci s výběrem.

V dnešní době máme, milé dámy, to štěstí, že vůbec máme možnost výběru. V dřívějších dobách používaly ženy obyčejnou bavlněnou látku, mořské houby, vlnu, vatu a podobné materiály. Dnes se takové noční můře můžeme naštěstí vyhnout, jelikož nabídka dámských hygienických vložek je v moderních drogeriích opravdu nepřeberná. A jak se tedy v takovém množství různých výrobků zorientovat? Nejprve si, jako vždy, musíme ujasnit, co hledáme. Každé balení vložek od jakékoliv značky je označeno počtem „kapiček“, které Vám napovídají, na jak silnou menstruaci se mají používat. Pro první či poslední dny menstruace, kdy již krvácení není tak silné, můžete tedy použít slabé vložky s označením jedné či dvou kapek. Více kapek pak značí silnější vložky, které jsou také delší. Nejdelší a nejvíce savé vložky jsou potom ty noční, které by měly vydržet, pokud se ve spánku budete různě překrucovat. Samozřejmě si můžete koupit také vložky s nebo bez křidélek, s parfemací či různě tvarované.

Důležité je hlavně vymanit se z mýtu „silné vložky vydrží více než ty tenké“. V dnešní době jsou vložky vybaveny speciálním povrchem a mají velice kvalitní savou vrstvu uvnitř, takže tenké vložky pojmou stejné množství krve jako ty silné bez toho, aniž by protekly. Samozřejmě se to může stát u těch levných a nekvalitních vložek, takže zde platí jasné pravidlo – na dámských hygienických potřebách nemá smysl šetřit. Mezi nejznámější výrobce vložek patří Always, Hartmann (Ria), Helen Harper, Lidia, 7days, Libresse, Naturela a spousta dalších. U značky Always oceňuji nejvíce to, že jsou jejich vložky (i ty silnější) jednotlivě balené a mají příjemný povrch. Samozřejmě záleží na Vás, čemu dáváte přednost. Ze všech vložek, co jsem vyzkoušela, mi zatím nejvíce vyhovovaly značky Always, Ria a Naturela, které jsou ale o něco dražší než ostatní.

A jaké jsou Vaše zkušenosti s vložkami z našich drogeriích?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..