Balená voda versus voda z kohoutku

fix-water-leak-reno-lg

Zdroj:thedailygreen.com

Pít nebo nepít vodu z kohoutku? V poslední době na rostoucí fenomén pití balených vod upozorňuje jak velké množství vědců, tak i média a členové různých sdružení na podporu pití vody z kohoutku. Nejčastější názor lidí je, že nepijí vodu z kohoutku, protože jim prostě nechutná nebo že není tak kvalitní. Já jsem donedávna také pila pouze balenou vodu, ale po přečtení několika studií a vědeckých posudků jsem se nakonec rozhodla, že začnu pít vodu z vodovodu. A moje důvody? Narazila jsem na nedávno provedený test balených vod, který mě nepříjemně překvapil. Pramenité a minerální vody často obsahovaly jiné množství minerálů, než by tyto druhy vod měly mít, a v některých balených vodách se dokonce prokázala přítomnost škodlivých látek, jako je například chloroform. U balených vod, jež nesou označení „pitné“, se navíc často ani nedozvíte, odkud pochází, takže se může klidně jednat i o „obyčejnou“ vodu z kohoutku.

Je pravda, že občas může voda z vodovodu chutnat trochu „jinak“, ale neznamená to, že je méně kvalitní než balená voda. Často způsobuje nepříjemnou chuť chlór, který se používá k dezinfekci v úpravnách vody. Pokud máte doma problém s větším množstvím chlóru ve vodě, dá se to řešit tím, že necháte vodu odstát v lednici. Jelikož chlór patří mezi těkavé látky, tak brzy z vody vyprchá. Dalším řešením mohou být filtry, jež také dokážou odstranit nepříjemnou chuť či pach.

Dalším důvodem, proč nekupovat balenou vodu, je její cena a dopad na životní prostředí. Balená voda je v průměru 65x dražší, a navíc si představte, kolik úsilí, času a peněz stojí dopravit ji kamiony do našich supermarketů. Pokud stále ještě váháte, na internetu je k tomuto tématu k dispozici spousta informací – a třeba dojdete nakonec ke stejnému závěru jako já. A jak jste na tom Vy? Pijete doma vodu balenou nebo tu z kohoutku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..