Jak na barvy na vlasy?

vlasy_copanek

Zdroj:raleigh.skirt.com

Snad ani neznám ženu, která si nikdy nebarvila vlasy. Já jsem této módě podlehla už dávno a vyzkoušela jsem spoustu odstínů, ale nakonec jsem zakotvila u své oblíbené červené. A jaké jsou moje zkušenosti s barvami?

Říká se, že barvy na vlasy (hlavně ty permanentní) poškozují vlasy, mohou na ně vznikat alergie a tak podobně. Kvůli tomuhle článku jsem si přečetla několik studií o barvách, ale většina z nich mi přišla trochu „přitažená za vlasy“. Barvy v dnešní době obsahují různé pečující látky a v balení se často s nimi dodávají i balzámy, které Vašim vlasům dodají potřebnou péči. Takže bych se domácího barvení zas tak nebála. A jaké vlastně máme druhy barev na vlasy? Můžete si zakoupit různé druhy smývatelných barev (šampony, spreje, krátkodobé či dlouhodobé přelivy) nebo permanentní barvy (často se smíchávají s peroxidem, odrůstají a kryjí šediny). U barev na vlasy je největším problémem jejich trvanlivost. Dle mé zkušenosti vydrží přírodní odstíny na vlasech poměrně dlouho, ale červená barva Vám začne blednout již přibližně po dvou týdnech, i když samozřejmě záleží na tom, jak často si vlasy myjete. Já mám nejlepší zkušenost s barvami, které v jednom kroku zesvětlí a zároveň obarví vlasy – výsledek je pak intenzivnější. Neobjevila jsem výrazné rozdíly mezi jednotlivými výrobci, jen Vám radím – vyhněte se levným barvám, a také těm z tržišť a podobných míst. Nejlepší je investovat do barvy alespoň 100 Kč.

Co se týče aplikace, tak se rozhodně nemusíte ničeho bát. Jediný problém může být v tom, že na dlouhé vlasy je často potřeba více krabiček barvy, ale to se dá obejít tím, že si vlasy před aplikací namočíte. Jedna krabička pak bohatě stačí i na dost dlouhé vlasy. Hlavní zásady jsou: pečlivě dodržujte pokyny na krabičce, nenechávejte barvu působit déle, skvrny od barvy hned otírejte z kůže (nejlépe je mít připravený hadřík vedle umyvadla) a před aplikací barvy pokud možno vlasy nemyjte šamponem, jelikož by se moc vysušily. Pokud se ale pustíte do domácího barvení vlasů, připravte se na to, že výsledný odstín nikdy nebude vypadat přesně jako na krabičce – většinou je o trochu tmavší.

A jaké jsou Vaše zkušenosti s barvením vlasů?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..