Proč nakupovat kvalitní oblečení

jacket

Zdroj: 95grad.com

V dnešní době finanční krize se téměř každý z nás snaží co nejvíce ušetřit, hlavně na takzvaných zbytečných“ výdajích, jako je oblečení, kosmetika, restaurace a podobně. Proto v hojné míře navštěvujeme secondhandy, trhy či naše vietnamské spoluobčany prodávající textil a pak se všem našim známým chlubíme, kolik se nám zase podařilo ušetřit.

Musím se přiznat, že jsem donedávna většinu věcí nakupovala podobným způsobem, jelikož si jako studentka vysoké školy nemůžu dovolit nákladné přepychové oblečení. Ale blíží se pomalu zima a v severních Čechách, kde bydlím, se lidé pomalu připravují na první sníh. Každým rokem jsem si kupovala dost levné zimní bundy, které (stěží) vydržely jednu sezónu. Tentokrát jsem si ale umínila, že si koupím konečně něco pořádného. Navštívila jsem několik značkových obchodů, ale po chvíli mi bylo jasné, že pod tisícovku (nebo spíše několik tisíc) se určitě nevejdu. Pak jsem ale vešla do prodejny Husky a objevila jsem to, co jsem hledala – slevy na dámské zimní bundy až 50 procent. Za nějakou dobu jsem odtamtud vycházela štěstím bez sebe, protože se mi podařilo koupit opravdu nádhernou zimní bundu Husky Ski (699 Kč po slevě), která snad konečně vydrží sněhové vichřice v mém městě. Je vybavena různými vymoženostmi – například je voděodolná (ale propouští vzduch, takže se v ní nezpotíte), má proti sněhový odnímatelný pás, stěrku na brýle, promyšlený systém odvětrávání, vnitřní elastické rukávy a spoustu dalšího. Hned při cestě zpátky domů jsem ji plně využila, protože začalo silně pršet. Nepromokla ani trochu. Teď, když začalo chladnější počasí, si obléknu tílko, tuhle bundu a je mi krásně teplo.

A jaké poučení z toho plyne? Je sice dobré šetřit, ale na druhou stranu si každý z nás zaslouží kvalitní, funkční a pohodlné oblečení, ve kterém můžete trávit hodiny v mrazivém počasí a není Vám zima. Je pravda, že takovou radost z „obyčejné“ bundy jsem už dlouho neměla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..