Platby na internetu – PayPal a PaySec

Pokud si chcete něco koupit na internetu, je potřeba to udělat tak, aby Vám někdo nevybral celý Váš účet. K tomu slouží virtuální platební karty, které umožňují bezpečně platit kartou na internetu. Tyto platební karty slouží jako prostředník mezi Vámi a „nedůvěryhodným“ subjektem na internetu, od kterého něco chcete koupit, třeba na eBay. Na internetu bohužel nemůžete nikomu pořádně věřit, protože i když nakupujete na internetu u známého obchodníka, u kterého nakupujete léta, tak nikdy nevíte, jestli právě stránka, na které chcete zadat informace pro uskutečnění platby, není podvržená nějakým hackerem. Bohužel, zabezpečení e-shopů na internetu je často jen minimální a pro hackery není problém tyto služby podvrhnout. Proto se vyvarujete zadávání jakýchkoliv informací o Vaší platební kartě na internetu. Navíc pokud pošlete peníze někomu do zahraničí a zjistíte, že Vás dotyčný podvedl, budete mít dost starostí peníze získat zpět.

paypal_logo

Nejznámější zahraniční internetový platební systém je PayPal. Od poloviny roku 2005 je tato služba dostupná i pro Českou republiku. Ne úplně všechny země Českou republiku považují za platebně schopnou a proto je PayPal často jediným způsobem, jak něco v cizině zaplatit po internetu.

  • umožňuje přesuny peněz mezi účty, které jsou identifikovány emailovými adresami
  • každý účet je propojen s jedním nebo několika platebními kartami – jedná se o prodloužení působnosti Vaší platební karty
  • s PayPalem lze platit téměř po celé zemi
  • službu PayPal může využít kterýkoliv majitel e-mailové adresy
  • největší výhodou PayPalu je možnost platit na největší internetové aukční síni eBay
  • registraci je nutné potvrdit zadáním kreditní karty (ta musí být mezinárodní, embosovaná – tzn. MasterCard Classic, novější Visa Electron a vyšší)
  • platby probíhají jednoduše. Pokud nemáte peníze na svém PayPal účtu, automaticky se převedou z Vaší kreditní karty.
  • firmu vlastní eBay

paysec

Český platební systém pro Českou republiku je pak PaySec. Tento systém je relativně nový a zatím ne moc rozšířený, avšak lze s ním platit třeba na Aukru.

  • oproti PayPalu se nejedná o prodloužení působnosti Vaší platební karty. Peníze na PaySec nejprve musíte poslat a pak teprve s touto sumou můžete pracovat. Pro někoho je to nevýhoda, pro někoho naopak.
  • s PaySec můžete provádět v ČR vše co s PayPalem, krom výše uvedeného omezení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..